Вітаю всіх відвідувачів блогу!

понеділок, 8 травня 2017 р.

Модуль 10. Рефлексія
Цей модуль допоміг мені з’ясувати мою роль фасилітатора в навчанні учнів за методом проектів, а саме дав зрозуміти яка різниця між фасилітаторо та просто консульантом, дав можливість спланувати роботу над проектом з точки зору фасилітатора. 
Під час роботи над модулем дізнались що: 

  1. Уміння розумно поставити запитання – це основа якісного навчання. Добре продумані запитання провокують змістовні зв’язки з тим, що учні приносять до класної кімнати з попереднього навчання та зі свого життєвого досвіду. 
  2. Поведінка вчителів, сприятливе середовище у класній кімнаті та стратегії впровадження проектів – все це важливо при створенні навчального процесу, що будується на навчальних потребах учнів. 
  3. Деталі плану впровадження визначають вимоги до середовища поза класною кімнатою перед, під час та після виконання учнями проектів і забезпечують успіх навчання.

Для формування навичок мислення вищих рівнів під час роботи над проектом необхідно щоб учні могли сформулювати думки за допомогою мови; розвивати операції мислення - аналіз, синтез, порівняння, узагальнення, класифікація, абстрагування. 

Типи запитань які допоможуть зацікавити учнів до роботи в проекті: прості, лаконічні, пов'язані з життєвим досвідом учнів; риторичні; альтернативні та провокаційні. 
Модуль 9. Рефлексія
Цей модуль допоміг мені зробити такі висновки щодо того, як учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце диференційованого навчання: 
1. процес навчання та створення проектів повинен розпочинатись з адаптації навчального процесу до навчальних потреб різних учнів; 
2. підвищення  мотивація навчання;
3. для учнів потрібно створити  навчальне середовище, яке повинно задовольняти навчальні інтереси учнів, дозволило б використовувати сильні сторони учнів; 
4. диференціація навчання повинна бути  орієнтована на різні навчальні можливості учнів;
5. необхідне вивчення різних навчальних особливостей учнів.

Завдання модуля дозволили розглянути та самостійно створити форми оцінювання продуктів діяльності учнів; 
розглянути  різні стратегії  для підтримки мислення та діяльності учнів, коли вони працюють над важливими завданнями: 
навчилися створювати навчальні матеріали для сприяння успіхів учнів (форма для опитування); 
обговорювали методи підтримки мисленнєвого процесу в учнів під час роботи над проектами.

вівторок, 2 травня 2017 р.

Модуль 8. Рефлексія.
Цей модуль допоміг мені обдумати, що означає «оцінювання, зосереджене на потребах учнів», а саме що продумана система оцінювання дає можливість покращити навчальний процес, залучення учнів до оцінювання дає можливість створити критерії які зрозумілі в першу  чергу для учнів. Для цього корисно дотримуватися таких дій при створенні або адаптації форми оцінювання:
 - самому виконати завдання (створити продукт, який мають виконати учні);
 -  переконатися, що визначені критерії відповідають сформульованим навчальним цілям;
 - обмежити кількість критеріїв до необхідних;
 - залучити колег та учнів до створення інструментів оцінювання;
 - написати дескриптори та критерії простою, зрозумілою для учнів, мовою;
 - уникати використання незрозумілих, неточних, неконкретних слів;
 - продумувати порядок критеріїв. 

субота, 22 квітня 2017 р.

Модуль7. Рефлексія
Як створення прикладу учнівської роботи допоможе мені уточнити очікування від вивчення теми та покращити методику навчання?
Цей модуль допоміг мені зрозуміти, як можна ефективно використовувати ІКТ для підтримки та оцінювання процесу навчання учнів. Створення прикладу учнівської роботи допоможе мені уточнити очікування від вивчення теми та покращити методику навчання.
 Планування та робота над прикладом учнівської роботи вимагає:
• відповідей на Основні запитання;
• демонстрації володіння концепціями, навичками та знаннями;
• демонстрації володіння навичками 21 століття та навичками мислення вищих рівнів;
• зв’язків із реальним світом, життям учнів;
• відповідного та ефективного використання ІКТ.
Рішення про використання певної інформаційно-комунікаційної технології має базуватися на її сильних сторонах у підтримці бажаного змісту та реалізації навчальних цілей. Приклади таких засобів для учнівських проектів які застосувала сама:
• презентація – для усних виступів, підсилені використанням зображень, графіків, діаграм, звуків, відео та гіперпосилань на інші ресурси;
• публікація – для письмового спілкування, заснованого на використанні текстів, підсилені за допомогою зображень, графіків та діаграм;
• блог  – для текстових щоденників, що розміщуються в Інтернеті та заохочують до відповідей, відгуків та коментарів від інших читачів. 
• Як я можу забезпечити досягнення учнями навчальних цілей при створенні ними комп’ютерних робіт до учнівського проекту?
При створенні прикладу учнівської роботи можна побачити, які типові помилки можуть виникати в учнів під час створення власної роботи. Таким чином вчитель може наголосити на них і уникнути зайвої втрати часу, тим часом підвищується продуктивність учнівської діяльності.
Забезпечити досягнення учнями навчальних цілей можна, якщо учням були надані, розроблені заздалегіть, інструкції щодо роботи в тому чи іншому середовищі, методичні поради, приклади робіт – зразки, а також форми само оцінювання своєї роботи учнями.




неділя, 9 квітня 2017 р.

Модуль 6. Рефлексія.
           Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які  зміни  може внести використання сервісів Веб 2.0 щодо спілкування та співпраці у навчання моїх учнів, а саме що учні можуть використовувати соціальні сервіси Веб 2.0 для того, щоб: 
• ділитися своїми думками, ідеями та проектами з іншими;
• спільно збирати та ділитися з іншими колекціями гіперпосилань на веб-сайти;
• запитувати та давати свої відповіді на запитання та ідеї інших;
• змінювати, коментувати, додавати та видаляти дані, які створили інші;
• створювати опитувальники;
• редагувати власні блоги використовуючи додаткові гаджети.

          Ми самі  можемо  зробити свій блоґ більш функціональним і привабливим і для учнів і для відвідувачів  за допомогою використання додаткових елементів. В модулі 6 навчилися  змінювати, додавати (та видаляти) додаткові елементи – гаджети - до макету блоґу; додавати додаткові елементи (скалендарі, анімації тощо) до дописів у блозі. Налаштовувати в своєму блозі написання коментарів так, щоб їх могли надавати всі читачі нашого блоґу.
         Всі завдання було досить легко виконати, оскільки були представлені конкретні покрокові інструкції. Це були нові знання і було дуже цікаво їх використовувати. Гадаю для учнів це буде теж цікаво і в подальшому вони зможуть створювати власний простір для спілкування з друзями і вчителями.

неділя, 26 березня 2017 р.

 Модуль 5. Рефлексія
Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання Інтернет-ресурсів у процес навчання моїх учнів, а саме:
- спільна робота з електронними документами;
- використання веб-документів  для спільного редагування при роботі над Основними питаннями теми;
- використання Інтернету учнями при проведенні навчальних досліджень та пошуку необхідних  даних, при збереження зображень, звуків та відео з Інтернет-сайтів;
- удосконалення  вміння учнів працювати з комп'ютером; 
оцінка  Інтернет-ресурсів  щодо їх придатності для використання в навчальних проектах;
          Інтернет може бути потужним інструментом для проведення досліджень; оперування пошуковими стратегіями допомагає учням і вчителям ефективно шукати корисні відомості та дані в Інтернеті; також Інтернет є полем спілкування як учнів так і вчителів, обмін досвідом, конференції, дистанційні курси, віртуальні учительські.
          Закони правомірного використання інформації описують, як учителі та учні можуть скористатися під час навчання матеріалами, захищеними авторським правом.           Використанню Інтернету повинно передувати навчання учнів критичному оцінюванню веб-ресурсів та визначення факторів достовірності та цінності веб-сторінки для використання в проектах. 
            Важко уявити  сучасний світ без Інтернету, але і там нас підстерігають неприємності, тому Модуль 5 став інструктивним листом для того на що в першу чергу треба звертати увагу, щоб отримати якісну інформацію. 

неділя, 19 березня 2017 р.

Модуль 4. Рефлексія
            Цей модуль допоміг мені уточнити Основні запитання проекту та обдумати оцінювання учнів в проекті, а саме що таке Формуюче оцінювання в проектному навчанні.  Дізналась, що це оцінювання, яке можна здійснювати як на початку так і в процесі вивчення теми проекту. Також формуюче оцінювання можна використовувати не тільки для перевірки рівня знань та умінь  учнів, а й надає учням приймати участь у формуванні самого навчання, дає можливість чути думки інших учнів та робити висновки про свою готовність до роботи. Дає можливість учням зрозуміти методи та способи оцінювання, які використовуватиме вчитель. 
            Також цікавим видом роботи стали створення організаційної діаграми та презентації основних ідей проекту. 
            

неділя, 12 березня 2017 р.

Модуль 3. Рефлексія. 
        Цей модуль допоміг мені з’ясувати, як можна використати навчальні дослідження в проектах та зрозуміти призначення Основних запитань проекту, а саме ключових запитань, тематичних запитань та змістових запитань. Плануючи проект дуже зручно користуватися такою послідовність запитань. Це дає можливість створити план який відповідає і держстандарту і зацікавлює учнів, і структурує їх роботу і допомагає вчителю оцінити досягнення учнів. 

Як дослідницькі проекти можуть допомогти моїм учням навчатися згідно вимог навчальних програм та розвинути навички 21 століття?
Під час роботи над проектом учні стають в центрі навчального процесу і застосовуються  завдання які пов'язані з реальним життям учнів, надається можливість показати набуті знання і навички через презентацію кінцевого результату. В цьому проявляється творчість та інноваційність, Робота в групі розвиває  комунікативні навички та навички співробітництва, активність в групі розвиває лідерство та відповідальність, оформлення кінцевого продукту дослідження, спілкування  розвиває навички ІКТ - грамотності. 

Як я можу використовувати дослідницькі проекти для покращення навчального процесу?
Можна використовувати міні - проекти, які за часом нетривалі та мають  1, 2 важливих питання, але надають  можливість учням попрацювати творчо. Також долучати невстигаючих учнів, іноді нестандартне мислення таких учнів може вас здивувати. Можна використати проектну діяльність для моніторингу певного явища чи події. 

Враження: не можу сказати, що всі завдання вдавались просто,часом було не зрозуміло для чого треба стільки думок, міркувань, доведень власної думки. Але вважаю, що цей модуль визначний, оскільки практично готовий план вивчення теми, тепер ним можна користуватись для реалізації наступних проектів з інших тем. Тепер цікаво як з цими завданнями справляться учні, маю надію проектна діяльність їм сподобається і поставлені цілі реалізуються. 





неділя, 5 березня 2017 р.

Модуль 2. Рефлексія 
          Цей модуль допоміг мені проаналізувати переваги використання методу проектів у навчальному процесі, а саме те, що в учнів розвиваються пізнавальні навички та креативне мислення. Всі учні зайняті, мають конкретне завдання.  Учні набувають певних навичок самостійно конструювати свої знання. Вдосконалюються уміння учнів орієнтуватися в інформаційному просторі та грамотно працювати з інформацією. З’являється потреба виходу з вузької спеціалізації та інтегрування знань з різних навчальних дисциплін. Учні набувають певних навичок що допомагають повірити їм у власні сили. Вчитель має можливість раціонально розподілити свій час, допомагаючи учням  із спеціальними проблемами – особистісними та інтелектуальними.
Великою перевагою проектної діяльності є вміння, які набувають учні, а саме:
  • планувати свою роботу, попередньо прораховуючи можливі результати;
  • використовувати багато джерел інформації;
  • самостійно збирати і накопичувати матеріал;
  • аналізувати, співставляти факти, аргументувати свою думку;
  • приймати рішення;
  • установлювати соціальні контакти (розподіляти обов'язки, взаємодіяти один з одним);
  • створювати "кінцевий продукт" - матеріальний носій проектної діяльності (доповідь, реферат, фільм, календар, журнал, проспект, сценарій);
  • підготувати цикл занять з тем, які зацікавили б учнів середніх класів;
  • представляти створене перед аудиторією;
  • оцінювати себе та інших.
          Найскладнішим для впровадження у навчальний процес дослідницьких проектів є організація цієї діяльності, а особливо підготовчий етап.  Учитель при плануванні на навчальний рік має виділити провідну тему чи декілька тем, які будуть винесені на проектування. Далі необхідно сформулювати відповідну кількість як індивідуальних, так і групових тем, робота над якими потребує засвоєння учнями необхідних знань і формування необхідного досвіду.
          Необхідно організувати роботу таким чином, щоб учні навчалися:
  • визначати основні і поточні (проміжні) мету і завдання;
  • шукати шляхи їх вирішення, обираючи оптимальні;
  • здійснювати і аргументувати вибір;
  • передбачати наслідки вибору;
  • діяти самостійно (без підказки);
  • порівнювати отриманий результат з тим, що потребується;
  • об'єктивно оцінювати процес (саму діяльність) і результат проектування.
           Проекти надають широкі можливості для навчання. Вони залучають учнів до вирішення проблемних ситуацій та інших змістових завдань, будують зв’язки зі світом поза класною кімнатою та звертаються до питань реального життя учнів. В учнів, які співпрацюють у малих групах при виконанні дослідницьких проектів, можуть бути сформовані не тільки навички самостійної дослідницької діяльності, а й уміння планувати власну діяльність, ефективно спілкуватися, вирішувати проблеми, приймати виважені аргументовані рішення та демонструвати свої знання і вміння цільовій аудиторії.

неділя, 26 лютого 2017 р.

Модуль1. Рефлексія.


Цей модуль, допоміг ознайомитись з основними ресурсами тренінгу: посібником, сайтом освітніх програм, а також дав пояснення до проведення рефлексїї власного навчання.Завдяки цьому модулю мені стало зрозуміло,як поставити перед собою цілі, які реально можна досягти на тренінгу та продовжувати реалізовувати після нього.

1. Як при навчанні поставити перед собою цілі, які реально можна досягти на тренінгу та продовжувати реалізовувати після нього?
Розвиток освіти та засобів навчання невпинно йде вперед, якщо ти не хочеш бути просто "давачем" навчального матеріалу, а творчим та прогресивним вчителем, тоді треба перед собою ставити цілі удосконалення та шукати шляхи цього вдосконалення. Саме такі курси та тренінги дають можливість не тільки дізнатись щось нове, а вміти це застосувати, показати і отримати результат.

2. Як мої цілі навчання на тренінгу допоможуть мені вдосконалити власний педагогічний досвід?
Використовуючи найсучасніші технології є можливість розвиватись як вчителю так і його учням.  

3. Як чіткі і конкретні власні цілі допоможуть мені цілеспрямовано навчатися на тренінгу? 
Поставлені конкретні цілі не дають можливості послабити бажання навчатися.

4. Як ресурси програми допоможуть мені підвищити професійний рівень?
Програма має багато ресурсів, які розраховані на те, щоб людина яка навчається самостійно  працювала з різними інформаційно-комунікаційними засобами. Засоби інтернету допомагають спілкуватись з іншими учасниками навчання.